Fotoobraz na plátne bude dušou Vášho interiéru

Vyčarovať z bytu alebo domu skutočný domov je jedna z tých vecí, ktoré vyzerajú veľmi jednoducho... ale len dovtedy, kým ju nemusíte urobiť. Povestné teplo rodinného krbu si vyžaduje, aby ste sa do svojho interiéru doslova vložili. Nie nadarmo sa hovorí, že správne zariadený domov musí odrážať osobnosť majiteľa. Okrem vkusného výberu dizajnového nábytku to dosiahnete trefnou voľbou doplnkov. Obraz z vlastnej fotografie je v tomto smere povestnou čerešničkou na torte.

Prečo zakomponovať do interiéru vlastný fotoobraz?

Dôvodov je hneď niekoľko. Po prvé, z hľadiska bytového dizajnu je obraz z vlastnej fotografie v skutku univerzálnym kúskom. Zapadne totiž do akokoľvek komponovaného interiéru. Stavili ste pri zariaďovaní na aktuálne trendy bytového dizajnu? Vlastný obraz je výborným nadčasovým kúskom, ktorý nikdy nebude out. Alebo ste z radu konzervatívcov a preferujete klasiku? Rodinná fotografia pretavená na plátne podčiarkne domáce pohodlie vášho interiéru. Je len na vás, či z nej urobíte dekoračný prvok, ktorý sa doslova zžije s prostredím alebo jej dáte privilégium jeho dominanty. V prvom prípade ju laďte v štýle ostatného zariadenia, v tom druhom stavte na aktuálne kontrastovanie farieb, štýlov a materiálov.

Po druhé, zo psychologického hľadiska sú obrazy z vlastných fotografií v interiéri symbolom rodinnej pohody. Takpovediac zakoreňujú majiteľov v ich dome alebo byte. Veľká rodinná fotografia nad gaučom priam kričí: „Sme rodina a držíme spolu.“ Nielenže vysiela takéto posolstvo každému návštevníkovi, ale stmeľujúco a povzbudzujúco pôsobí i na samotných členov rodiny. Je príjemnou spomienkou na krásne spoločné okamihy, dotvára teplo domova a dáva víziu spoločného šťastia do budúcnosti.

A nakoniec, vlastný fotoobraz môže do interiéru vskutku pretaviť kus z vás a to aj vtedy, ak na ňom nebudete. Môžete ho totiž komponovať v duchu toho, čo máte radi, čo vás upokojuje alebo naopak motivuje a poháňa vpred. Máte na svete miesto, ktoré milujete a radi sa tam vraciate? Jeho fotografia na plátne nad vašou posteľou bude pre vás výbornou voľbou. Ste zanietený fotograf amatér? Neskrývajte svoju tvorbu v šuplíku. Steny vášho bytu sa stanú vašou osobnou galériou. Alebo zbožňujete kone, kvety, vlaky, Príž...? Tvorivosti sa medze nekladú.

Foto obraz 3

Ako vybrať tú správnu fotografiu?

Chystáte sa umiestniť fotoobraz vo svojom interiéri a neviete si rady s výberom fotografie? To, čo premietnete na svoje steny je iba na vás, vašom vkuse a záujme. Pre nerozhodných môže byť užitočným vodítkom miesto, kam plánujú svoj obraz zavesiť. Vo všeobecnosti platí: čím hlbšie v byte, tým osobnejší môžete byť. Je to prosté. Fotka polonahej manželky v predsieni pravdepodobne nebude dobrou voľbou. Takýto obraz nad posteľou v spálni však zdôrazní intimitu prostredia a vzťahu. Riaďte sa tým, že obrazy vo vstupnej hale uvidí naozaj každý, kto zazvoní pri vašich dverách. Poštár, sused aj podomový predajca. Voľte tam preto menej osobné fotografie. Ak sa chystáte svoj obraz zavesiť v obývačke, bude na očiach priateľom a známym, ktorých pozvete na návštevu. Tu si už môžete dovoliť byť trošku osobnejší. Správna miera neexistuje, je len na vás, koľko toho chcete zo svojho súkromia ukázať. Spálňa je izbou, kde je už na mieste istá miera intimity. Ak tam niekto vstúpi, nemal by zostať zaskočený ani vkusným aktom.

Fotoobraz môže byť aj vynikajúcim darčekom. Je totiž originálny a neopakovateľný. V tomto prípade platí, čím bližší vzťah s obdarovaným, tým osobnejší môžete byť pri výbere fotografie. Rodinná fotografia na plátne bude nádherným darčekom pre manželku alebo starých rodičov. Fotografia celej školskej triedy iste poteší riaditeľku školy pri odchode deviatakov a obraz obce z vtáčej perspektívy bude krásnym gestom pre jej starostu.

Ako Vám môžeme pomôcť?

Vaše meno *
E-mail pre odpoveď *
Vaša správa *
Overenie *
Náš e-shop používa cookies. Sú potrebné, aby správne fungoval, dobre sa ovládal a zobrazovali sa vám najmä ponuky, ktoré vás môžu zaujímať. Súhlasíte s nimi? Ich nastavenie si môžete kedykoľvek zmeniť podľa navodu tu
súhlasím